Azərbaycan pilotlarının yüksək peşəkarlıq sərgilədiyi “Anadolu Qartalı-2025” təlimindən - FOTOREPORTAJ
Türkiyənin Konya şəhərində Azərbaycan Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) bir qrup şəxsi heyətinin iştirak etdiyi “Anadolu Qartalı - 2025” beynəlxalq taktiki-uçuş təlimi keçirilib.
"Sizinxeber.az"un Konyaya ezam olunan əməkdaşı təlim zamanı döyüş qırıcılarının uçuşlarını izləyib və fotolentə alıb.
Xatırladaq ki, ssenarinin praktiki icra mərhələsində texniki heyət aviasiya vasitələrini hazır vəziyyətə gətirdikdən və son yoxlamaları apardıqdan sonra hərbi pilotlarımız aviabazadan qrup şəklində uçuşlar həyata keçirərək, hava kəşfiyyatının aparılması, hava üstünlüyünün əldə olunması, şərti hədəflərin məhv edilməsi və digər tapşırıqları yerinə yetiriblər.
Plana uyğun olaraq, Azərbaycanın hərbi pilotları hava-hava, hava-yer təyinatlı tapşırıqların icrası ilə yanaşı, Türkiyə HHQ-sinin aviasiya heyətləri ilə birlikdə uçuşlar da həyata keçirib.
Bağlanış mərasimində Azərbaycan HHQ-sinin şəxsi heyətinin təlimi zamanı sərgilədiyi yüksək peşəkarlıq xüsusi vurğulanıb.
Təlimdən fotoları təqdim edirik: