Sizinxeber.az » Cəmiyyət » Hadisə » FHN: Ötən sutka 23 yanğına çıxış olub, 4 nəfər xilas edilib
FHN: Ötən sutka 23 yanğına çıxış olub, 4 nəfər xilas edilib
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən ötən sutka ərzində 1-i azyaşlı olmaqla 4 nəfər xilas edilib, yanğınlar zamanı 4-ü azyaşlı olmaqla 29 nəfər təxliyə olunub.
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Mətbuat xidmətindən Sizinxeber.az-ya verilən məlumata görə, “112” qaynar telefon xəttinə daxil olmuş zənglər əsasında Nazirliyin aidiyyəti qurumları tərəfindən ötən sutka ərzində 23 yanğına çıxış və 3 halda köməksiz vəziyyətdə qalma faktı üzrə qəza-xilasetmə əməliyyatları həyata keçirilib. Görülmüş təcili və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində yanğınların operativ söndürülməsi, insanların həyatının xilas olunması təmin edilib.
Ümumilikdə, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən ötən sutka ərzində 1-i azyaşlı olmaqla 4 nəfər xilas edilib, yanğınlar zamanı 4-ü azyaşlı olmaqla 29 nəfər təxliyə olunub.