Aralarında Azərbaycan vətəndaşının da olduğu 28 əcnəbi Gürcüstandan deportasiya edilib
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Miqrasiya Departamenti və aidiyyəti qurumlarla birgə həyata keçirdiyi kompleks tədbirlər nəticəsində aralarında Azərbaycan vətəndaşının da olduğu 28 əcnəbi şəxs ölkədən deportasiya edilib.
Bildirilib ki, deportasiya olunan şəxslər Azərbaycanla yanaşı, Belarus, Misir, İraq, Türkiyə, Türkmənistan, Hindistan, İordaniya, İran, İsrail, Pakistan, Rusiya və Çin vətəndaşlarıdır.
“Mövcud qanunvericiliyə əsasən, ölkədən çıxarılan əcnəbilərin Gürcüstana girişi qadağan olunub”, - deyə məlumatda qeyd edilib.
Nazirlikdən bildirilib ki, Miqrasiya Departamentinin əsas vəzifələrindən biri ölkədə qanunsuz miqrasiya hallarının aşkarlanması və qarşısının alınmasıdır. Departament, eyni zamanda, Gürcüstanda qanuni əsaslar olmadan yaşayan əcnəbilərin müəyyən edilərək ölkədən çıxarılmasını həyata keçirir.
width="220" alt="Mart ayında Gürcüstandan aralarında Azərbaycan vətəndaşlarının da olduğu 97 əcnəbi deportasiya edilib" />