Sizinxeber.az » DÜNYA » Digər ölkələr » AEBA Kamçatka zəlzələsi ilə əlaqədar Yaponiya hökuməti ilə təmasdadır - YENİLƏNİB
AEBA Kamçatka zəlzələsi ilə əlaqədar Yaponiya hökuməti ilə təmasdadır - YENİLƏNİB
Atom Enerjisi üzrə Beynəlxalq Agentlik (AEBA) Rusiyanın şərq sahillərində baş verən 8,8 maqnitudalı zəlzələ və onun nəticəsində yaranan sunami ilə bağlı Yaponiya hökuməti ilə təmasdadır.
"Sizinxeber.az" xəbər verir ki, bu barədə AEBA-nın sosial şəbəkələrdəki məlumatında bildirilib.
"İlkin məlumatlar Sakit okean sahilindəki atom elektrik stansiyalarının təhlükəsizliyinə təsirin olmadığını göstərir. Alplarda təmizlənmiş suyun axıdılması təhlükəsizlik protokollarına uyğun olaraq dayandırılıb", - məlumatda qeyd olunub.
Daha əvvəl TEPCO enerji şirkəti "Fukusima" AES-dən heyətin təxliyə edildiyini, həmçinin elektrik stansiyasının ALPS təmizlənmiş suyunun axıdılmasını dayandırdığını bildirmişdi.
13:33
Yaponiyadakı "Fukusima" atom elektrik stansiyasının (AES) bütün heyəti sunami xəbərdarlığı ilə əlaqədar yüksək ərazilərə təxliyə edilib.
"Sizinxeber.az" xəbər verir ki, bu barədə “Tokyo Electric Power Company, Incorporated” (TEPCO) enerji şirkəti sosial şəbəkələrdə məlumat yayıb.