Sizinxeber.az » DÜNYA » Region » Ərdoğan müxalifətçi deputatı məhkəməyə verib
Ərdoğan müxalifətçi deputatı məhkəməyə verib
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan müxalifətçi deputata qarşı 250 min lirə (təxminən 7,3 min dollar) mənəvi zərərin ödənilməsi tələbi ilə çıxış edib.
"Sizinxeber.az"un məlumatına görə, bu barədə Türkiyə liderinin vəkili Hüseyn Aydın "X" sosial şəbəkəsində məlumat verib.
“Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) İzmir üzrə millət vəkili Tuncay Özkanın prezidentimizə qarşı əsassız və vulqar ifadələri ilə bağlı 250 min türk lirəsi mənəvi ziyana görə təzminat iddiası qaldırılıb”, - deyə o bildirib.
T.Özkan daha əvvəl "X" sosial şəbəkəsində Türkiyə lideri və yerli hakimiyyət nümayəndələrinin ünvanına bir sıra təhqirlər yazıb. Nazirlər Kabinetinin üzvləri müxalifətçi deputatı qınayıb və tənqid ediblər. Türkiyə Ədliyyə Nazirliyinin rəhbəri Yılmaz Tunç bildirib ki, Özkanın ifadələri ilə bağlı ona qarşı istintaq başlayıb.