İsrail prezidenti Azərbaycan və Ermənistan arasında bağlanan sazişə münasibət bildirib
“Vaşinqtonda Donald Trampın himayəsi altında Azərbaycan və Ermənistan arasında tarixi sazişin imzalanmasını görəndə dərindən təsirləndim.”
APA xəbər verir ki, bunu İsrailin prezidenti İsxak Hersoq öz “X” hesabında yazıb.
O, bunun prezident Donald Tramp tərəfindən böyük nailiyyət olduğubu bildirərək onun liderliyinə və dünyada sülhə nail olmaq üçün ehtiraslı öhdəliyinə görə təşəkkür edib.
“Ümid edirəm və dua edirəm ki, biz sizin rəhbərliyiniz altında dünyada hər şeydən əvvəl Qəzzada HƏMAS-ın əli ilə girovlarımızın keçdikləri cəhənnəmdən təcili geri qaytarılması da daxil olmaqla daha çox tarixi nailiyyətlər görəcəyik.”, - Hersoq bildirib.
O daha sonra Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevi və Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanı, həmçinin Azərbaycan və Ermənistan xalqlarını təbrik edib.
width="220" alt="İsrail Prezidenti: Livanda, Suriyadakı kimi inşallah, Qəzzada da tarixi dəyişikliyi görəcəyik" />
width="220" alt="Tramp: Azərbaycan Prezidentini və Ermənistanın Baş nazirini sabah Ağ Evdə tarixi Sülh Sammiti üçün qəbul etməyi səbirsizliklə gözləyirəm" />
width="220" alt="Azərbaycan Prezidenti: Tramp adını daşıyan bu marşrut həqiqətən tarixi nailiyyət olacaq" />
width="220" alt="Şahbaz Şərif: Prezident İlham Əliyevi müdriklik, uzaqgörənlik və ağıllılıq nümayiş etdirən tarixi saziş münasibətilə təbrik edirik" />