Özbəkistanda respublika parlamentinə seçkilər başa çatıb
Özbəkistan parlamentinin qanunvericilik palatasına deputatların seçkiləri üzrə seçki məntəqələri yerli vaxtla saat 20:00-da ölkə ərazisində bağlanıb.
APA xəbər verir ki, bu barədə Özbəkistan Mərkəzi Seçki Komissiyasının mətbuat xidməti məlumat verib.
“Daşkənd vaxtı ilə saat 20:00-da ölkə üzrə bütün 10 971 seçki məntəqəsi bağlanıb” - mətbuat xidmətinin nümayəndəsi bildirib.
Bundan əvvəl bildirilib ki, bu parlament seçkiləri zamanı ümumilikdə 11 028 yerli seçki məntəqəsi, o cümlədən respublikanın xaricdəki diplomatik nümayəndəliklərində 57 məntəqə açılıb.
Özbəkistan xarici işlər nazirinin birinci müavini Bahromjon Aloev MSK-nın mətbuat mərkəzində keçirdiyi brifinqdə bildirib ki, oktyabrın 28-də ABŞ-da yerli vaxtla saat 05:00-da respublikanın Zakçamta seçkiləri üzrə sonuncu seçki məntəqəsi bağlanacaq.
Saat 17:00-a olan məlumata görə, seçkilərdə 14 264 994 seçici və ya 71,52% səs verib. Bunu mətbuat mərkəzində keçirdiyi brifinqdə Özbəkistan Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədr müavini Baxrom Kuçkarov deyib.