İran rəsmisi: Ermənistan və Azərbaycan arasında sülh sazişini alqışlasaq da, qeyri-regional qüvvələrin müdaxiləsinə qarşıyıq
“Xarici ölkələr”in müdaxiləsi Cənubi Qafqazda davamlı təhlükəsizliyə töhfə vermir.
Sizinxeber.az “Sputnik Armenia”ya istinadən xəbər verir ki, bunu İranın birinci vitse-prezidenti Məhəmməd Rza Aref deyib.
"İran regionda sülhün və sabitliyin möhkəmləndirilməsinin vacibliyini vurğulayaraq, Ermənistan və Azərbaycan arasında sülh sazişini alqışlayıb və ölkələrin ərazi bütövlüyünə hörmətlə bağlı sarsılmaz mövqeyini bəyan etməklə yanaşı, xarici dövlətlərin regionun işlərinə müdaxiləsinin davamlı təhlükəsizliyə töhfə verməyəcəyinə inanır", - Reza Aref bildirib.
width="220" alt="İran XİN: Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh sazişi üzrə anlaşmanı təqdir edirik" />
width="220" alt="İranın birinci vitse-prezidenti: Tehran Bakı və İrəvan arasında sülh sazişinin paraflanmasını alqışlayır" />
width="220" alt="İran XİN: Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh sazişinin mətninin yenidən işlənməsini alqışlayırıq" />