Sizinxeber.az » İdman » Futbol » "Levski"nin baş məşqçisi: "Çempionat matçından sonra "Sabah"la oyunu düşünəcəyik"
"Levski"nin baş məşqçisi: "Çempionat matçından sonra "Sabah"la oyunu düşünəcəyik"
Bolqarıstanın "Levski" (Sofiya) komandasının baş məşqşçisi Xulio Velaskes çempionat matçında sonra UEFA Konfrans Liqasında "Sabah"la oyunu düşüşəcəklərini söyləyib.
"Sizinxeber.az" yerli mətbuata istinadən xəbər verir ki, 43 yaşlı mütəxəssis bu barədə Portuqaliya təmsilçisi "Braqa"ya əlavə vaxtda uduzduqları (0:1) Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinin cavab oyunundan sonra mətbuat konfransında deyib.
O, məğlub olduqları komandanın büdcəsinə görə onlardan 11 dəfə böyük olduğunu söyləyib:
"Çox ciddi klubla üz-üzə gəldik. Əla oyunlar keçirdik. Bəzi fürsətlərdən yararlana bilmədik. Futbolçulara və azarkeşlərə təşəkkür edirəm. İndi diqqətimizi bazar günü baş tutacaq çempionat qarşılaşmasına cəmləyəcəyik. Sonra yenidən avrokubok matçı haqqında düşünəcəyik".
Qeyd edək ki, "Sabah" UEFA Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsində "Levski" ilə üz-üzə gələcək. Bakı təmsilçisi ilk oyunu avqustun 7-də səfərdə, cavab görüşünü isə avqusun 14-də evdə keçirəcək. "Levski" avqustun 3-də Bolqarıstan çempionatının III turunda "Slaviya" (Sofiya) ilə qarşılaşacaq.