Sizinxeber.az » Müharibə » Hərbi » Ermənistanın işğal vaxtı Azərbaycan ərazilərində qanunsuz məskunlaşma aparması məhkəmədə sübut olunub
Ermənistanın işğal vaxtı Azərbaycan ərazilərində qanunsuz məskunlaşma aparması məhkəmədə sübut olunub
İyunun 21-də Bakı Hərbi Məhkəməsində davam etdirilən məhkəmə prosesində Azərbaycanın vaxtilə Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən işğal olunmuş ərazilərində qanunsuz məskunlaşma aparılması sübut olunub.
Xarici vətəndaşlar planlı şəkildə yerləşdirilirdi
APA xəbər verir ki, qondarma rejimin “rəhbəri olmuş” təqsirləndirilən şəxs Bako Sahakyan prokurorun suallarına cavabında Azərbaycanın vaxtilə işğal olunmuş ərazilərinə əsasən Suriya və Livan vətəndaşlarının, habelə digər ölkələrdən bəzi vətəndaşların gətirilərək məskunlaşdırıldığını bildirib.
Bako Sahakyan söyləyib ki, bu işlərlə qondarma qurumun “sosial müdafiə nazirliyi” məşğul olub. “Bu layihə bizim üçün strateji əhəmiyyətli idi. Çünki birinci müharibədən sonra əhalinin sayı kəskin şəkildə azalmışdı”, - deyə o əlavə edib.
Erməni tərəfinin məskunlaşdırma planı iflasa uğradı
Təqsirləndirilən şəxs layihənin uğurla başa çatmadığını da bildirib.