Gürcüstanda terrorçuluqda ittiham olunan və İnterpol tərəfindən axtarılan şəxs saxlanılıb
Gürcüstanın Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (SUS) antiterror əməliyyatları çərçivəsində həyata keçirilən kompleks istintaq və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində, Rustavi şəhərində, İnterpolun dövriyyə bildirişi əsasında başqa bir ölkənin təşəbbüsü ilə axtarışda olan əcnəbi vətəndaşın saxlanıldığını bildirib.
Məlumata görə, istintaq nəticəsində müəyyən olunub ki, həmin şəxs 2014-cü ildə Yaxın Şərqə gedərək bölgədə fəaliyyət göstərən “İslam Dövləti” adlı terrorçu təşkilata qoşulub.
Antiterror Mərkəzinin məlumatına əsasən, saxlanılan şəxs döyüş təcrübəsinə malikdir və partlayıcı qurğular sahəsində yüksək ixtisasa sahib mütəxəssisdir. O, terror təşkilatında xüsusilə mühüm fəaliyyətlərə cavabdeh olub.
Axtarış zamanı saxlanılan şəxsin yaşadığı evdən istintaq üçün əhəmiyyət kəsb edən müxtəlif sübutlar və elektron məlumat daşıyıcıları götürülüb.
İstintaq Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Antiterror Mərkəzi tərəfindən müvafiq ixtisasla davam etdirilir.