Sizinxeber.az » Mədəniyyət » Mədəniyyət siyasəti » Milli Kino Günü münasibətilə "CineMastercard" kinoteatrında xüsusi təklif olacaq
Milli Kino Günü münasibətilə "CineMastercard" kinoteatrında xüsusi təklif olacaq
Milli Kino Günü münasibətilə "CineMastercard" kinoteatrında xüsusi təklif olacaq, bütün Azərbaycan istehsalı filmlər cəmi 5 AZN-ə olacaq. Bu, yerli kino sənayesini dəstəkləmək və azərbaycanlı rejissorlara məxsus parlaq əsərlərin dadını çıxarmaq üçün əla fürsətdir.
Aksiya yalnız bir gün - 2 avqust tarixində keçərlidir və kinoteatr repertuarındakı bütün Azərbaycan filmlərinə şamil edilir.
Proqramda olacaq:
“Tağıyev: Çar” - Neft sənayeçisi, milyonçu, mesenat və xeyriyyəçi Hacı Zeynalabdin Tağıyevin həyatına həsr olunmuş dörd seriyalı filmin ikinci hissəsi. Film XIX əsrin sonu – XX əsrin əvvəllərində Bakıda və Azərbaycanın bölgələrində baş verən mühüm tarixi hadisələri əhatə edir. Layihə miqyasına görə Azərbaycan kinematoqrafiyası üçün əhəmiyyətli hadisəyə çevrilib.
Rejissor: Zaur Qasımlı.
Rollarda: Pərviz Məmmədrzayev, Qurban İsmayılov, Rasim Cəfərov, Elşən Rüstəmov, Natəvan Hacıyeva, Sanan Əlləz.
Qapı” -Yeni həyat uğrunda oğurluq etməyə qərar verən üç qohum haqqında maraqlı kriminal tragikomediya. Hər şey planlaşdırıldığı kimi getmir və onlar gərgin psixoloji mübarizənin başladığı bir evdə tələyə düşürlər.
Rejissor: Vüsal Əhmədzadə.
Rollarda: Rafael İsgəndərov, Nurlan Rüstəmov, Taleh Yüzbəyov, Sənubər İsgəndərli, Kəmalə Piriyeva, Kamran Ağabalayev, Zemfira Əbdülsəmədova, Emil Musayev və İlkin Xəlil.
“Apatiya 2” - Anasını axtarmaq üçün uşaq evindən qaçan Akifin dramatik hekayəsi. Yolda o, cəmiyyətin biganəliyi və sərt reallıqla üzləşir. Film mühüm sosial və mənəvi məsələləri gündəmə gətirir.
Rejissor: Hikmət Rəhimov.
Rollarda: Tural Baxış, Şəhla Əligızı və Fuad Cabiyev.
“CineMastercard” kinoteatrı tamaşaçıları Azərbaycan kinosundan zövq almağa və milli kinematoqrafiyanın gücünü hiss etməyə dəvət edir.