Gürcüstan parlamenti “MEGOBARI Aktı”na cavab bəyanatı qəbul edib
Gürcüstan parlamenti ABŞ Konqresinin Nümayəndələr Palatasında qəbul edilmiş “MEGOBARI Aktı”na cavab bəyanatı qəbul edib.
Sizinxeber.az-nın Tbilisi müxbiri xəbər verir ki, 11 səhifədən ibarət bəyanat 87 deputatın dəstəyi ilə yekdilliklə qəbul edilib. Bəyanatda ABŞ-nin yeni administrasiyasının və NATO-nun indiki şərtlərdə Ukrayna və Gürcüstanın NATO-ya inteqrasiyasını qeyri-real hesab etdiyi qeyd edilib.
“2017-ci ildə Avro-Atlantik strukturlara inteqrasiyanı milli məqsəd kimi müəyyən etmək üçün Gürcüstan Konstitusiyasına düzəliş edən hazırkı hökumət idi – bu addım o zaman parlamentdə təmsil olunan müxalifət partiyalarının heç biri tərəfindən dəstəklənmədi. Gürcüstan hər zaman Avro-Atlantik inteqrasiyaya tam hazır olduğunu nümayiş etdirib, bunla belə qarşılığında öz tərəfdaşlarından ehtiyatlı mövqe gördü. Bu o deməkdir ki, Gürcüstanın Avropaya inteqrasiyasının qarşısında süni maneələr yaradan Gürcüstan hökuməti deyil, daha çox tərəfdaş ölkələrdir”, - bəyanatda qeyd edilib.