Şalva Papuaşvili: Almaniya Gürcüstan hökumətini tanımayan qrupları maliyyələşdirir
Yerli hökuməti tanımamasını əsas gətirərək “Reichbürger” hərəkatını qadağan edən Almaniya Gürcüstanda seçilmiş hökuməti tanımayan qrupları maliyyələşdirir.
APA-nın Tbilisi müxbiri xəbər verir ki, bunu Gürcüstan parlamentinin sədri Şalva Papuaşvili "Facebook" paylaşımında qeyd edib.
“Almaniya höküməti ölkə ərazisində seçilmiş hökumətinin legitmliyini tanımamasını, paralel hökumət strukturları yaratmasını, hökumət qərarlarını boykot etməsini, polisin işinə mane olmasını, Almaniyanın işğalçı qüvvə tərəfindən idarə edildiyini iddia etməsini əsas gətirərək “Reichbürger” qrupunu qadağa edir. Almaniya hökuməti Gürcüstanda seçilmiş hökumətin legitmliyini tanımayan, paralel hökumət strukturları yaradan, hökumət qərarlarını boykot edən, polisin işinə mane olan və Gürcüstanın işğalçı qüvvə tərəfindən idarə edildiyini diddia edən qrupları maliyyələşdirir”, - Papuaşvili qeyd edib.