Sizinxeber.az » Cəmiyyət » Hadisə » Ağcabədidə maye qazdoldurma məntəqəsində yanğın olub, xəsarət alanlar var - YENİLƏNİB
Ağcabədidə maye qazdoldurma məntəqəsində yanğın olub, xəsarət alanlar var - YENİLƏNİB
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112” qaynar telefon xəttinə Ağcabədi rayonu, Aşağı Avşar kəndi ərazisində fəaliyyət göstərən maye qazdoldurma məntəqəsində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
Bu barədə "Sizinxeber.az"a FHN-dən bildirilib.
Məlumatla əlaqədar dərhal əraziyə FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Ağcabədi rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin qüvvələri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraitinin qiymətləndirilməsi zamanı yanğının məntəqənin ərazisində yerləşən ofisdə baş verdiyi və maye qazla dolu çənə keçmə riskinin yüksək olduğu müəyyən edilib.
Yanğınsöndürənlər tərəfindən həyata keçirilən zəruri və təxirəsalınmaz tədbirlər sayəsində yanğın genişlənərək yanacaqdoldurma məntəqəsinin ərazisinə yayılmasına və yanacaq çəninə keçməsinə imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 16 m² ofisin yanar konstruksiyaları yanıb. Vətəndaşlar - 1979-cu il təvəllüdlü Qurbanov Ruslan İslam oğlu, 1988-ci il təvəllüdlü Şükürov Samir Hüseyn oğlu və 2013-cü il təvəllüdlü Şükürov Ramil Samir oğlu müxtəlif dərəcəli yanıq xəsarətləri alıblar.
Ərazisdəki digər tikililər və həcmi 20 kub.m. olan maye qazla dolu çən yanğından mühafizə olunub.
22:32
Ağcabədi rayonunda maye qazdoldurma məntəqəsində partlayış olub.
"Sizinxeber.az"un Qarabağ Bürosunun əldə etdiyi məlumata görə, hadisə Mingəçevir - Bəhrəmtəpə magistral yolunun Ağcabədi rayonunun Aşağı Avşar kəndindən keçən hissəsində fəaliyyət göstərən məntəqədə qeydə alınıb. Partlayış zamanı 3 nəfər; Samir Hüseyn oğlu Şükürov, Ruslan İslam oğlu Qurbanov və Samir Ramil oğlu Şükürov müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıblar.
Yaralılar Ağcabədi Mərkəzi Rayon Xəstəxanasına çatdırılıblar. Onlardan biri reanimasiyaya yerləşdirilib.