Biləsuvar Mərkəzi Xəstəxanasında azyaşlı ölüb - ƏLAVƏ EDİLİB
Biləsuvar Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında ölüm hadisəsi baş verib.
"Sizinxeber.az"un Muğan bürosunun məlumatına görə, rayonun Xırmandalı kənd sakini, 2022-ci il təvəllüdlü Uğur Hacızadə əməliyyat olunması üçün xəstəxanaya gətirilib.
3-4 saat sonra azyaşlı xəstəxanada vəfat edib.
Biləsuvarda azyaşlının ölümü ilə bağlı TƏBİB açıqlama verib.
"Sizinxeber.az"un Muğan bürosunun sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, daha öncə iyulun 13-si və 18-də sol qasıq nahiyəsində olan ağrılar səbəbilə 2022-ci il təvəllüdlü azyaşlı oğlan uşağı Biləsuvar Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına valideynləri tərəfindən gətirilib. Həkim-cərrahının müayinəsində olan azyaşlıya soltərəfli qasıq yırtığı diaqnozu təyin edilib.
İyulun 21-də 15:00 radələrində cərrahi əməliyyat üçün hazırlanarkən azyaşlı anestezioloji preparatların ineksiyası zamanı anaflaktik şok keçirib.
Aparılan bütün reanimasiya tədbirlərinə və həkimlərin çoxsaylı səylərinə baxmayaraq saat 20:20 radələrində azyaşlının ölüm faktı qeydə alınıb.