Главная > Mədəniyyət siyasəti > Laçında Azərbaycan və MDB-yə üzv dövlətlərin iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib
Laçında Azərbaycan və MDB-yə üzv dövlətlərin iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib3-06-2025, 17:50. Разместил: Rss Bot Apa |
“Laçın – MDB ölkələrinin mədəniyyət paytaxtı 2025” çərçivəsində "Mədəniyyətlərarası əməkdaşlıq dayanıqlı inkişaf yolu kimi" mövzusunda dəyirmi masa təşkil olunub.
Sizinxeber.az-nın Laçına ezam olunmuş müxbirinin verdiyi məlumata görə, tədbirdə 7 ölkənin mədəniyyət və elm nümayəndələri iştirak ediblər.
Dəyirmi masada müxtəlif ölkələr arasında mədəni əməkdaşlıq və mədəniyyətlərarası dialoqun əhəmiyyəti müzakirə olunub. Tədbirdə vurğulanıb ki, son 10 ildə Azərbaycan 6 ölkədə mədəniyyət mərkəzi açıb.
Qeyd edək ki, MDB Humanitar Əməkdaşlıq Şurasının 2024-cü ilin 8 oktyabr tarixli qərarına əsasən, Azərbaycanın Şərqi Zəngəzur bölgəsinin Laçın şəhəri 2025-ci ildə “MDB-nin mədəniyyət paytaxtı” elan olunub. Вернуться назад |